skip to Main Content

D-Köy'ün Evleri

Köy’de eski taş evler, doğayı, sanatı ve kültürü seven, mimarlığa, arkeolojiye ilgi duyan, merak eden, yeniden öğrenmek isteyenleri ağırlayacak.

Tarihin ve doğanın içinde bu yıl 7 taş evle sizleri ağırlayacağız. Restorasyonlar tamamlandığında D-Köy projesindeki bu evlerin sayısı artacaktır.

Selvili Ev

İki katlı taş ev köyün ve civarının eşsiz manzarasını görmektedir. Donanımlı mutfağı, iki yatak odası, iki banyosu vardır. Çamaşır makinası mevcuttur. Wi fi erişimi sağlanmaktadır. 4 kişi kalabilir. Binanın girişinde ve arkasında küçük taşlık manzara terasları, oturma alanları vardır.

DSCN4992
DSC02666

Papazın Evi

Köy’ün çınarlı meydanında bugün kalıntıları bulunan eski Aziz Konstantin Kilise’sinin hemen yanındadır. Köyü ve denizi gören 4 yatak odası, donanımlı büyük mutfağı ve büyük bir banyosu vardır. Çamaşır makinası mevcuttur. 8 kişiye kadar kalınabilir. Wi Fi erişimi sağlanmaktadır.

Çınarlı meydanın girişinde erguvan, limon ve portakal ağaçlarının içinde oturulan bir taşlık bahçesi vardır.

Mavi Panjurlu Ev

Donanımlı mutfağı ve çamaşır makinası vardır. Üst kat terasından denizi ve köyü görmektedir. Wi Fi erişimi sağlanmaktadır.

IMG_3990
DSC02649

Meydan Ev

Köyün meydanındaki tarihi çınar ağacının arkasında avlusu geleneksel taş döşemeli, ekmek pişirilen fırını olan iç avlulu tek katlı bir yapıdır. İki odalı, giriş holü ve ayrıca dinlenme odası bulunmaktadır. Donanımlı büyük bir mutfağı vardır.

Back To Top