skip to Main Content

D-Köy Tabia Şifa Akademisi

Mikale dağları ve köyün çevresi mitolojiden günümüze şifalı ve endemik bitkilerle dolu.

Bu eşsiz bitkilerden yapılmış şifa kaynaklarını köyümüzün hemen yakınındaki fabrikamızda doğal yollarla işleyerek Dünya kullanımına sunuyoruz. Dünya ve ulusal sertifikalara sahip Tabia fabrikasında elde edilen doğal cilt bakım ürünleri, Buğday Ruşeym, Çörek Otu, Nar Çekirdeği, Keten Tohumu, Kişniş, Sakız Kabağı, Limon, Biberiye, Kekik, Kayısı yağlarıyla Dünya’da ve ülkede büyük ilgi görüyoruz.

Günümüz tüketim toplumlarında gıdalar tüketiciye değerini kaybetmiş, insan sağlığına zararlı bir biçimde ulaşıyor.

Raf ömrü uzatılması için yapay koruyucular katılmış, gıdaların besin içeriği azalmış, insan vücudunun gereksinim duyduğu mineraller yok edilmiş, sonuçta insan sağlığı tehdit altında bırakılmıştır.

A,C ve E vitaminleriyle Folik Asit yönünden eksik beslenme insan organizmasının savunmasını çökerttiği biliniyor.

Tabia vücudun üretmediği ve dışarıdan doğru alınması gereken temel yağ asitlerini içeren beslenme şekli ve sağlığa destek olan ürünler üretiyor.

D-Köy -Tabia Pure Nature proje ortaklığında insan sağlığına yararlı şifalı bitkiler ve otların kullanımı sertifika eğitimleri vermektedir.

Okul Ön Kayıt Formu

Phasellus iaculis, tellus a egestas pharetra, nisi nunc mattis turpis.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Diğer Okullar

DSC02666

Mimarlık, Restorasyon ve Arkeoloji Okulu

Mimarlık
Ülkemizden ve dünyadan mimarlık okullarının restorasyon ve mimarlık tarihi bölümlerinin, konusunda değerli hocalarıyla bölgede yapılacak restorasyonlarda; uygulamalı eğitimlerle taşlara dokunarak öğrenip, öğreteceğiz.

Arkeoloji Okulu
Köyün hemen yanında ve civarında bulunan Priene, Milatos, Hierapolis, Didyma, Mylasa, Labraunda, Ephesos, İasos ve birçok İon şehrinde yapılan arkeolojik kazı gezilerine katılıyor, tarihi yerinde öğreniyor, konusunda uzman arkeolog hocalarla workshoplar yapıyoruz.

Yemek Sanatları Okulu

Yemek yapmanın bir sanat olduğunu düşünenler, Ege’nin mitolojisinden günümüze gelen şifalı otları ve zeytinyağları kullanarak, uzman hocalardan sağlıklı yaşamayı ve Ege mutfağını kendi coğrafyasında öğrenecekler.

DSC02666
Back To Top